·   · 3 posts
 •  · 1 friends
 •  · 1 followers

Internet przejmie całkowitą władzę nad światem?

Obserwując na przestrzeni wielu lat najnowsze trendy technologiczne mogę stwierdzić, że internet nie zawładnie wszystkim tak szybko jak nam się to wydaje.

Wiele osób uważa, że telewizja kablowa i satelitarna umiera ponieważ można oglądać ją w internecie (legalnie lub też nie). Są w końcu takie portale jak "Netfilix", "Hulu" czy znana w Polsce "Ipla". Jednak dla przykładu w samych Stanach Zjednoczonych na oglądanie telewizji przez internet zdecydowało się jedynie około miliona osób. Więc nie zanosi się na to, że znane nam telewizje kablowe i satelitarne szybko znikną z powodu powszechności internetu.

Inne spojrzenie na internet rzuca natomiast komunikacja werbalna i tekstowa między ludźmi. Smartfony są co raz częściej urządzeniem, które pomaga nam w egzystencji online w wirtualnym świecie. Komunikatory takie jak Skype, FaceTime zastępują nam co raz bardziej zwykłe rozmowy telefoniczne. Także wiele portali społecznościowych takich jak Facebook, Areavis pozwala nam na utrzymywaniu kontaktów ze znajomymi bez potrzeby wysyłania sms-ów i wykonywania połączeń telefonicznych.

Czy znikną gazety drukowane na papierze? Wydawnictwa co raz częściej publikują swoje artykuły w wersjach elektronicznych, wydania prasowe już teraz są dostępne odpłatnie. Tendencja wskazuje na to, że w najbliższych latach prasa może istnieć ale już nie w tak dużym nakładzie. Książki natomiast mają swoich koneserów i zwolenników. Nie grozi im wymarcie na taką skalę jak prasa czy dzienniki.

Najbliższe wymarciu są płyty CD, DVD - szacuje się, że to kwestia 10 lat gdy nie zobaczymy ich na półkach. Muzyka i filmy są wszechobecne w internecie.

0 0 0 0 0 0
 • 1064
Comments (3)
 • Z tą przyszłością Facebooka to byłbym ostrożny. Tendencja raczej może być mocno spadkowa. Tylko czekać jak powstanie jakiś portal społecznościowy, który da większą gwarancję zachowania swoich danych i nie śledzenia użytkowników.

  0 0 0 0 0 0
  • przezyje bez wyborczej !

   0 0 0 0 0 0
   • Telewizja już przenosi się, albo łączy różne funkcje możliwe w internecie. TV w mini ekraniku telephona  - nie wygodna. Zapewne część będzie chciała korzystać z dużych ekranów TV za pośrednictwem TV satelitarnej czy kablowej, czy innej. Ale Telewizory będą coraz bardziej przypominały urządzenia do obsługi netu. Ekran dotykowy, możliwości łączenia się, nagrywania... włączania na ruch - nagrywania , alarmu, Ale w przypadku gigantycznej światowej awarii np. z powodu mrozów ok. 50 stopni może przydatne będą tradycyjne sprawdzone narzędzia. Te wynalazki zmierzają w dobrym kierunku, ale nie są zabezpieczone na 100 procent.

    0 0 0 0 0 0
    Not logged in users can't 'Comments Post'.
    Info
    Category:
    Created:
    Updated:
    Share