·   · 63 posts
 •  · 2 friends
 •  · 2 followers

Facebook jesteśmy bliscy- tylko dla siebie , I need you, I want you , I HATE IT !

Jeśli otrzymujesz zaproszenie na FB to oczywisty dowód jest na śledzenie w internecie cie. Na pewno system ,,szpiegowsko-hackerski '' zauważył cie. Totalizm internetowy FB czy google jest dążący do całkowitej władzy nad każdym internetowym użytkownikiem.FB to wirtualna publiczna egzystencja jednostki w nowej formie komuny ,, istnienia'' społeczności ludzkich. Prymitywne pożywianie się w różnej formie informacjami o kimś czy o czymś nie zauważamy, że  bez tej wiedzy inaczej i tak by żyć dało się. Przyzwyczajenie i uzależnienie od FB spowodowane nudą czy często próżnością, albo niedowartościowaniem jest. A pobudzone rozreklamowanymi nowymi formami kontaktów międzyludzkich. I mechanizm owczego pędu działa jak wszelki marketing. A instynkt stadny towarzyszy naszemu powierzchownemu poznawaniu się.   Łączymy się  z innymi. I jesteśmy bliscy , ale i tak w dalszym ciągu tylko dla siebie. Pozornie banalna wiedza o nas jednak użyteczna jest dla innych. Wolność czy prywatność w sieci jest iluzoryczna. Nasze zainteresowania wykorzystywane są do prezentacji reklam płatnych przez oferujących towary czy usługi. Staliśmy się - mimo wszystko - świadomymi i/lub nieświadomymi odbiorcami odpowiednio sterowalnymi;  interesujących treści nie odnajdziesz wprost  przez powszechną w użyciu wyszukiwarkę ,,G"  zawartość na zapytanie  wyrzucanych odpowiedzi uzależniona jest od określonych czynników ( w tym finansowych)  przez monopolistę. My bezkrytycznie i bezinteresownie dostarczamy cenną wiedzę innym.  Zagrożenie realne jest, że korporacja, organizacja, rząd nad nami coraz większą kontrolę przejmie i to nie tylko w internecie dzieje się . I  nie ma możliwości jak przed tym uchronić się ? Jak np. pokazuje Snowden.
 I nawet jeśli w realnym życiu normalnie  nie ma cie, czyli biernie żyjesz  to jesteś aktywnym w wielkim świecie na FB  . Wiadomo już chyba  po co to paranormalne wszystko jest !

0 0 0 0 0 0
 • 717
Comments (4)
 • Faktycznie to przykre, że bliższe osoby "zamieszkują" w internecie np. na Facebooku niż rodzina i przyjaciele. Mamy jednak wybór i posiadanie konta na fb nie jest przymusem - na szczęście ! :P

  0 0 0 0 0 0
  • 0 0 0 0 0 0
   • temat fejsa ciągle jeszcze żywy i pewnie kiedyś znudzi się jak ten serwis

    0 0 0 0 0 0
    • ja już od dawna nie korzystam z tej szmiry

     0 0 0 0 0 0
     Not logged in users can't 'Comments Post'.
     Info
     Created:
     Updated: