·   · 1 posts
 •  · 0 friends
 •  · 0 followers

Końca świata nie będzie 21 grudnia 2012

NASA poinformowała, że 21 grudnia 2012 r. nie nastąpi zapowiadany koniec świata.

Teorii jest wiele. Wielki wybuch, uderzenie ciała niebieskiego w ziemię czy potop. Wszystkie dotyczą tego samego - końca świata. Choć jest on nieunikniony, to na pewno nie będzie go w tym roku - twierdzi NASA.

Co z kalendarzem Majów?


Kalendarz Majów kończy się w 2012 roku, ale czy to powód do strachu? Nie! Jak każdy kalendarz tak i ten się kończy. Wystarczy kupić nowy i rozpocząć kolejny, szczęśliwy 2013 rok.

Czas obalić kolejną teorię, związaną z koniunkcją planet. Majowie zapowiedzieli, że 21 grudnia dojdzie do koniunkcji planet, co doprowadzi do obrócenia biegunów magnetycznych Ziemi. Czy w związku z tym należy się bać? Według Amerykańskiej Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej nie ma powodów do obaw. "W przeciągu najbliższych kilku dekad nie będzie żadnych koniunkcji planet. Nawet gdyby jakakolwiek koniunkcja planet miała miejsce, jej wpływ na Ziemię byłby niezauważalny" - uspokajają. Rok w rok Ziemia, Słońce i środek Drogi Mlecznej są w pozycji, która może doprowadzić do koniunkcji. I jak do tej pory nic się nie stało. NASA uspokaja, że także w tym roku nic specjalnego się nie wydarzy.

Zamiana biegunów?

Do ludzi dochodzi także informacja, że może dojść do zamienienia biegunów magnetycznych, a co za tym idzie zmienienie kierunku obracania się planet. Tę teorię także łatwo obalić. Jak twierdzi NASA, mimo tego, że mamy do czynienia z wolnymi ruchami kontynentów, do przebiegunowania Ziemi nie dojdzie, bo to jest fizycznie niemożliwe, przynajmniej w ciągu kilku następnych tysiącleci.

Teraz pozostaje postawić dwa pytania: Czy naprawdę jest się czego bać i komu wierzyć? Przepowiedniom Majów, czy może NASA? Jedno jest pewne. Koniec świata nastąpi, ale na pewno nie wydarzy się przez najbliższe kilka tysiącleci.

0 0 0 0 0 0
 • 876
Comments (2)
 • nie będzie końca świata bo mój baton jest ważny do lutego 2013!  :)

  0 0 0 0 0 0
  • hm, wydaje mi się, że jednak i tak coś może wydarzyć się, a nie powinniśmy wierzyć nasa, ponieważ nikt nie potwierdzi oficjalnie ,aby nie doprowadzić do paniki i przez to byłby chaos, a być mogło to doprowadzić do  spełnienia się w pewnym sensie różnych przepowiedni. Na pewno niektórzy mają dostęp do atomowych, nukleralnych broni i z jakiegoś powodu mogą użyć , albo nawet przez przypadek.  Skoro na Hierosimę spadła. Zapewne  teoria powstania nowego świata  głosząca, że na początku był chaos. Czyli po kataklizmie  jest nadzieja na nowy początek. Tak było po II wojnie.   Teraz jest kryzys , wszyscy mówią i o zamieszanie większe nie jest problem. Ludzie buntują się i wychodzą na ulicę robić zamieszki. Spójrzymy co robii Izrael znowu walczy. Historia dowodzi, że w czasach kryzysów dochodzi zazwyczaj do wojny,. Dziwnym , że instytucja kościelna milczy. Przepowiednia fatimska  czy sybila  . Wcale nie jest tak dobrze , aby sobie żartować. Możliwe jest wszystko skoro na Marsie znaleziono ...    

   0 0 0 0 0 0
   Not logged in users can't 'Comments Post'.
   Info
   Category:
   Created:
   Updated: