Post view

Francuski policjant, który został zabity przez terrorystę na Polach Elizejskich

 

Xavier Jugelé zostanie zapamiętany jako dumny obrońca praw LGBT i patriota.

W piątek policja w Paryżu zidentyfikowała Xaviera Jugelé (37 lat) zastrzelonego policjanta podczas czwartkowego zamachu w Paryżu na Polach Elizejskich. Dwóch innych policjantów, a także przypadkowy obserwator, zostało rannych podczas incydentu, który został poparty przez bojowników ISIS. Zamachowiec Karim Cheurfi, został zastrzelony przez policję.

Według prezesa organizacji LGBT (z ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender) Mickaëla Bucherona, Jugelé był dumnym członkiem grupy policyjnej LGBT.

 "Był prostym człowiekiem, który kochał swoją pracę i był naprawdę zaangażowany w organizację LGBT", powiedział Bucheron dla New York Times. "Kilka lat temu wstąpił do stowarzyszenia i głośno protestował podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi gdzie był propagandowy zakaz homoseksualny".Zdaniem Libération, Jugelé był wolontariuszem z żandarmerii, policji krajowej, przez pięć lat, zanim wstąpił do akademii policyjnej w 2010 roku, aby oficjalnie przyłączyć się do Policale Nationale.

W następstwie śmiertelnego ataku terrorystycznego na Bataclan w Paryżu w listopadzie 2015 r., który spowodował śmierć 90 osób uczestniczących w koncercie rockowym, Jugelé był jednym z policjantów, którzy strzegli tego miejsca.

Rok później Jugelé był jednym z tych, którzy wzięli udział w koncercie Stinga na ponowne otwarcie Bataclan.

"Cieszę się, że jestem tutaj. Cieszę się, że Bataclan jest ponownie otwarty. To symboliczne "- powiedział wówczas magazynowi People. - "Jesteśmy tu dzisiaj też po to by bronić naszych wartości obywatelskich. Ten koncert ma być świętem życia. Powiedzieć nie terrorystom."

patryker 22.04.2017 0 1161
Actions
Comments
Order comments by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Post info
Recommend
Categories
Christmas (7 posts)
Ciekawe (6 posts)
Filmy (6 posts)
Francja (1 posts)
Gastronomia (3 posts)
Inne (7 posts)
Internet (2 posts)
Miłość (1 posts)
Muzyka (3 posts)
Nauka (7 posts)
Nieruchomości (2 posts)
Odzież (2 posts)
Paryż (1 posts)
Plotki (1 posts)
Podróże (5 posts)
Polskie Blogi (1 posts)
Rozrywka (7 posts)
Seks (1 posts)
Sport (6 posts)
Technologia (4 posts)
Telewizja (3 posts)
Terroryzm (1 posts)
Turystyka (5 posts)
Wakacje (1 posts)
Zdrowie (3 posts)
Zwierzęta (2 posts)
Życie (26 posts)